Stromy života a stromy spomienok

Projekt Stromy života - mapa rozmiestnenia

Obyvatelia si môžu nechať vysadiť stromy života či stromy spomienok

Stromy, ktoré budú pripomínať narodenie dieťaťa alebo spomínať na život blízkej osoby, si môžu teraz Galanťania nechať vysadiť cez projekt „Stromy života a stromy spomienok“.

Na Revolučnej štvrti bude rásť niekoľko desiatok stromov, v prvej etape ich je 45. Táto lokalita predstavuje významnú plochu zelene v rámci mesta, ale v súčasnosti tam chýbajú práve stromy. Tento projekt by ju pomohol zazelenať, a zároveň vybudoval vzťah obyvateľov k jednotlivým stromom. V stromových alejach by v prvej etape mohli rásť lipy, okrasné jablone, brezy či javory. Novovysadené stromčeky by mali mať obvod kmienka 12-14 cm a osadené budú vo výsadbovom štandarde. Pri nových stromčekoch sa rieši tiež rozvojová starostlivosť na prvých viac ako 10 rokov, neskôr ide už o udržiavaciu starostlivosť. Obyvatelia si môžu jednotlivé stromčeky zakúpiť, vybrať si môžu zo zoznamu stromov. Stromčeky sú v hodnote od 260 do 330 eur, táto cena však zahŕňa aj výsadbu v súlade so štandardom a následnú starostlivosť o strom. Označené budú tabuľkou s oznamom, pre koho bol stromček vysadený. Na webe mesta sa nachádza formulár, ktorý vyplnený môžu záujemcovia odovzdať v podateľni MsÚ, alebo ho poslať elektronicky. Ak by sa stalo, že nimi vybraný strom už si niekto rezervoval skôr, úrad bude záujemcov kontaktovať a môžu si vybrať iný.

vysadbovy plan

WEB_3_Rev_stvrt_vysadbovy_plan_1_ETAPA.pdf

Cenník

WEB_5_Final_ceny_1_ETAPA_Revolucna_stvrt.xls