Menu
Mesto Galanta
mestoGalanta

Vitajte
v Galante

rozšírené vyhľadávanie

Podujatia v cestovnom ruchu

HLASOVANIE - Gesto pre mesto 1

HLASOVANIE - Gesto pre mesto

Dátum: 1. 6. 2023

Mesto Galanta sa zapojilo do výzvy Raiffeisen Banky - Gesto pre mesto a postúpilo do verejného hlasovania. Pomôžte nám získať potrebný počet hlasov a spestriť tak najvýznamnejšie podujatie nášho regiónu - Galantské trhy.

https://www.matusovazem.eu/informacna-kancelaria/prehliadky-juznej-veze/

Prehliadky južnej veže kaštieľa

Dátum: 20. 3. 2023

Dávame do pozornosti našim obyvateľom, ako aj návštevníkom, fungovanie Turistickej informačnej kancelárie a prehliadky južnej veže Neogotického kaštieľa, ktoré pracovníci kancelárie vykonávajú.

#

Svetlonos na splave

Dátum: 21. 9. 2022

Krajská organizácia cestového ruchu Trnavský kraj pripravila v spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu podujatie Svetlonos na splave, ktoré je uzatvorením vodáckej sezóny na Dunajských ramenách, Malom Dunaji i na Váhu v úseku okolo Hlohovca.

Dni Európskeho kultúrneho dedičstva 1

Dni Európskeho kultúrneho dedičstva

Dátum: 16. 9. 2022

Mesto Galanta sa v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Matúšova zem - Mátyusföld zapojilo do Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Obec Mostová pozýva na Ovál 1

Obec Mostová pozýva na tradičný ovál

Dátum: 1. 8. 2022

Nádherné veterány môžete opäť vidieť na už tradičnom 18. ročníku Oválu, už 6. augusta 2022. Štart je zo Serede o 9.00 hod. Viac info v prílohe.

#

Výletné vlaky Márie Terézie

Dátum: 7. 7. 2022

Toto leto môžete nechať auto zaparkované doma a zažiť rodinné dobrodružstvo inak. Vydajte sa každú prázdninovú sobotu na neobyčajnú jazdu historickým vlakom s príbehom a staňte sa súčasťou hry, ktorá vtiahne malých aj veľkých cestujúcich.

Matúšova zem sa rozrastá 1

Matúšova zem sa rozrastá

Dátum: 7. 7. 2022

Oblastná organizácia cestovného ruchu Matúšova zem - Mátyusföld sa rozrástla o nových členov.

Cyklobusom od vody k vode 1

Cyklobusom od vody k vode

Dátum: 7. 7. 2022

Obľúbený cyklobus od vody k vode vyrazil na svoju prvú jazdu v tejto sezóne. Cyklisti sa odviezli na trase Senec - Jelka - Šamorín - Čilistov a späť. Cyklobus bude jazdiť ku krásam Žitného ostrova a Matúšovej zeme každú prázdninovú stredu v mesiacoch júl a august.

Otvorte sezónu zážitkov na vodách Trnavského kraja 1

Otvorte sezónu zážitkov na vodách Trnavského kraja

Dátum: 5. 4. 2022

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj vás pozýva zahájiť vodácku sezónu na prvom jarnom splave, ktorý sa uskutoční už 30. apríla 2022. Vybrať si môžete z 3 splavov na 3 rôznych riekach. Viac info nižšie.

Geo potulky po Malých Karpatoch 1

Geo potulky po Malých Karpatoch

Dátum: 17. 3. 2022

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj prináša jarnú novinku - Geo potulky po Malých Karpatoch s výkladom geológa. Na výber sú tri okruhy a nečakané zážitky na ceste za objavovaním procesu formovania krajiny Malých Karpát.

#

Založenie oblastnej organizácie cestovného ruchu Matúšova zem - Mátyusföld

Dátum: 29. 10. 2021

Dňa 28.10.2021 na ustanovujúcom valnom zhromaždení v Neogotickom kaštieli v Galante založilo šesť miest a obcí okresu Galanta s podporou TTSK a KOCR Trnavský kraj, novú Oblastnú organizáciu cestovného ruchu Matúšova zem – Mátyusföld.

12.10.2021 ZŠ G. Dusíka

Po stopách Esterházyovcov v maďarskom Oroszlányi

Dátum: 14. 10. 2021

V rámci projektu Interreg V-A SK-HU s názvom "Po stopách Esterházyovcov, z Galanty do Oroszlányu" navštívili žiaci základných škôl mesto Oroszlány.

Dotykový infokiosk už v prevádzke 1

Dotykový infokiosk už v prevádzke

Dátum: 14. 10. 2021

V rámci projektu Interreg V-A SK-HU s názvom "Po stopách Esterházyovcov, z Galanty do Oroszlányu" sa mestu Galanta podarilo získať dotykový infokiosk.

Slovenské múzeum máp pozýva na online prehliadku 1

Slovenské múzeum máp pozýva na online prehliadku

Dátum: 6. 11. 2020

V marci, počas prvej vlny lockdownu, vytvorili pracovníci SMP sériu online videí, ktoré Vás prevedú prehliadkou v Múzeu máp.

Navštívte vernisáž z pohodlia domova 1

Navštívte vernisáž z pohodlia domova

Dátum: 1. 7. 2020

Vlastivedné múzeum v Galante dnes otvorí novú výstavu pod názvom "Bez práce nie sú koláče", ktorej vernisáž môžete sledovať ONLINE. tu na našej FB stránke 1. júla 2020 o 16:30
Viac na: https://www.facebook.com/events/350751545905919/

#

Tábory na ranči

Dátum: 1. 7. 2020

Už máte o letný program pre Vaše ratolesti postarané? Že stále nie? Tak neváhajte, miesta v táboroch na ranči sa míňajú.

ITF Slovakiatour Bratislava

Galanta na veľtrhoch cestovného ruchu

Dátum: 5. 3. 2020

Veľtrhy cestovného ruchu sú tradičnou a prestížnou akciou svojho druhu a najvýznamnejšou prehliadkou cestovných kancelárií, domácich a zahraničných regiónov, národných turistických centrál cestovného ruchu a ďalších služieb turistického priemyslu.

GO-Regiontour Brno

Veľtrhy cestovného ruchu 2020

Dátum: 11. 2. 2020

Mesto Galanta sa pravidelne zúčastňuje výstav cestovného ruchu doma aj v zahraničí, aby spropagovalo turistické atrakcie, kultúrno - historické pamiatky a svoj rastúci potenciál v oblasti turizmu. V januári ste nás mohli stretnúť na výstave GO-Regiontour v Brne, IFT Slovakiatour v Bratislave. Aktuálne sa mesto pripravuje na veľtrh Holidayworld do Prahy a koncom februára sa bude mesto Galanta prezentovať na veľtrhu Utazás/Travel v Budapešti.

Symbol mesta oslavuje 385. výročie

Symbol mesta oslavuje 385. výročie

Dátum: 1. 3. 2018

Neogotický kaštieľ Esterházyovcov je dlhé obdobie pýchou a symbolom mesta Galanta. Kaštieľ je veľmi vzácny a impozantný, síce od pádu komunizmu značne chátral, v posledných rokoch však táto 385 rokov spiaca dominanta mesta ožíva.

Môže vás zaujímať viac