Obchod a služby v meste

Fotografia detského ihriska na Zorničke

Oznam o dočasnom uzatvorení detského ihriska na Zorničke

Dátum: 23. 3. 2023

Technické služby mesta Galanta oznamujú verejnosti, že detské ihrisko na sídlisku Zornička - vnútroblok ul. Z. Kodálya je dočasne uzatvorené až do vykonania zákonnej ročnej kontroly.

Oznam k výpadkom verejného osvetlenia

Dátum: 18. 1. 2023

Mesto Galanta oznamuje obyvateľom lokalít IBV Mládežnícka štvrť, IBV Richtárske pole, bytové domy na sídlisku West, IBV Hody Východ a IBV Hody Západ, že sústavy verejného osvetlenia nie sú prevzaté od investorov predmetných lokalít do vlastníctva Mesta Galanta a správy TSMG.

LOGO Slovenskej pošty

Pošta Galanta 3 sa ruší k 1.2.2023

Dátum: 29. 12. 2022

Slovenská pošta oznamuje, že k 1. februáru 2023 ruší prevádzku Pošty Galanta 3 na ul. Českej. Všetky služby budú zabezpečené pobočkou Galanta 1 na ul. Z. Kodálya.
Viac info v dokumente prílohe.

Fotografia trhoviska v Galante

Trhovisko

Dátum: 6. 4. 2021

Technické služby mesta Galanta zabezpečujú prevádzku mestského trhoviska za obchodným domom Jednota.

Aktuálne VZN v oblasti obchodu a služieb

Dátum: 1. 3. 2017

Aktuálne platné Všeobecne záväzné nariadenia mesta Galanta v oblasti obchodu a služieb:

Kompetencie mesta v oblasti obchodu a služieb

Dátum: 28. 2. 2017

Kompetencie a úlohy obce na úseku podnikania obchodu a služieb vyplývajú zo zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien, o vymedzení pôsobnosti orgánov vo veciach ochrany spotrebiteľa zákona č. 250/2007 Z. z. v znení neskorších zmien.