Uverejňujeme Výzvu č. 1 Mesta Galanta na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta na rok 2021 pre oblasť "VZDELÁVANIE, VÝCHOVA A ROZVOJ TELESNEJ KULTÚRY

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením Mesta Galanta č. 18/2013, ktorým sa mení a dopĺňa Všeobecné záväzné nariadenie č. 1/2007 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Galanta na podporu všeobecne prospešných činností Mesto Galanta (ďalej len „vyhlasovateľ“) zverejňuje výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta Galanta na financovanie projektov podporujúcich oblasť „VZDELÁVANIE, VÝCHOVA A ROZVOJ TELESNEJ KULTÚRY“.

Výzva č. 1

Mesta Galanta

na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta na rok 2021 pre oblasť

„VZDELÁVANIE, VÝCHOVA A ROZVOJ TELESNEJ KULTÚRY“

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením Mesta Galanta č. 18/2013, ktorým sa mení a dopĺňa Všeobecné záväzné nariadenie  č. 1/2007 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Galanta na podporu všeobecne prospešných činností Mesto Galanta (ďalej len „vyhlasovateľ“) zverejňuje

výzvu

na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta Galanta na financovanie projektov podporujúcich oblasť „VZDELÁVANIE, VÝCHOVA A ROZVOJ TELESNEJ KULTÚRY“.

CIEĽ

Zvýšiť záujem verejnosti o športovanie a tým podporiť zdravý životný štýl obyvateľov mesta Galanta. Cieľovými skupinami sú všetci obyvatelia mesta Galanta bez ohľadu na ich vek, národnosť, náboženské vyznanie alebo sociálnu situáciu. Časové obdobie realizácie projektu je rok 2021. Všetky aktivity jednotlivých projektov musia byť uskutočnené do 31.12.2021.

OPRÁVNENÉ AKTIVITY

Do programu môžu byť zahrnuté projekty zamerané na realizáciu aktivít napĺňajúcich cieľ výzvy v meste Galanta.

FORMA A VÝŠKA POMOCI

Pomoc je poskytovaná ako dotácia (nenávratný finančný príspevok). Prostriedky sa udeľujú na základe schválených žiadostí. Finančná dotácia sa poskytuje na základe zmluvy o poskytnutí dotácie uzavretej medzi vyhlasovateľom a konečným prijímateľom a  to spôsobom dohodnutým v zmluve (prevod na bankový účet).

KONEČNÍ PRIJÍMATELIA

• právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelia so sídlom alebo trvalým pobytom

na území mesta, okrem :

• rozpočtových a príspevkových organizácií, ktorých zriaďovateľom je mesto
  • prijímateľov, ktorí majú voči mestu a voči organizáciám zriadeným a založeným mestom nesplatené záväzky po lehote splatnosti, alebo ktoré nevyúčtovali predchádzajúcu dotáciu, alebo ju použili v rozpore s účelom dotácie.

PREDPOKLADY  PRIJATEĽNOSTI  PROJEKTU

• projekt zabezpečuje rozvoj športového ducha a života obyvateľov mesta
  • projekt zabezpečuje prácu s mládežou
  • projekt nemá negatívny dopad na ochranu životného prostredia
  • oprávnenosť nákladov

Oprávnené náklady z  hľadiska času, výšky a  opodstatnenosti sú len náklady vynaložené na realizáciu  projektu, ktoré boli schválené hodnotiacou komisiou, ktoré sú podložené fotokópiami čitateľných účtovných dokladov splňujúcimi všetky potrebné náležitosti.

Oprávnenými nákladmi    náklady na:

• obstaranie hmotného investičného majetku súvisiaceho s realizáciou projektu;
  • prevádzkové náklady konečného prijímateľa;
  • mzdové náklady;
  • obstaranie služieb;
  • náklady na občerstvenie v zmysle zákona o cestovných náhradách;

Oprávnenými nákladmi  NIE SÚ  najmä náklady na:

• dlhy, úroky, kurzové straty;
  • obstaranie použitého hmotného investičného majetku;
  • náklady na občerstvenie nad rámec zákona o cestovných náhradách, alkoholické nápoje a tabakové výrobky;
  • dane, vrátane dane z pridanej hodnoty, ktoré sú nárokovateľné na vrátenie akýmkoľvek spôsobom.

DOBA TRVANIA PROJEKTU

Projekt nesmie trvať dlhšie ako 31.12.2021. Do tohto termínu musí konečný prijímateľ výdavky vzniknuté na realizáciu riadne vydokladovať a vyúčtovať.

UZÁVIERKA PRIJÍMANIA ŽIADOSTÍ

Žiadosti  o poskytnutie  dotácie  z rozpočtu  mesta  Galanta  je  možné  podať  do

05. 02. 2021.

V prípade zasielania projektu prostredníctvom pošty rozhoduje dátum pečiatky podacej pošty. V prípade zasielania projektu prostredníctvom elektronickej pošty je potrebné podať originál aj osobne alebo prostredníctvom pošty. Projekty musia byť doručené do podateľne MsÚ, alebo poštou na adresu Mestského úradu:

Mestský úrad Galanta

Mierové námestie 940/1

924 18 Galanta

V prípade zasielania projektu elektronickou poštou na adresu tibor.drozd@galanta.sk.

VYHODNOTENIE PROJEKTOV

Hodnotenie projektov prebieha nasledovnými fázami:

1. formálne hodnotenie – posudzovanie formálneho (administratívneho) súladu – hneď po prijatí žiadosti na MsÚ
  2. vecné hodnotenie podľa nasledujúcich kritérií:
  • relevantnosť projektu k cieľom programu
  • kvalita projektu
  • finančná náročnosť projektu
  • prínos projektu pre cieľové skupiny

Vecné hodnotenie projektov vykoná príslušná odborná komisia MsZ, ktorá predloží zoznam odporúčaných projektov a odporúčanú výšku poskytnutých dotácií primátorovi mesta Galanta, ktorý na základe odporúčania komisie podpíše so žiadateľom Zmluvu o poskytnutí dotácie z rozpočtu mesta.

POKYNY K VYPRACOVANIU ŽIADOSTI O POSKYTNUTIE DOTÁCIE

Žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta a zúčtovanie dotácie musia byť spracované na predpísaných formulároch, ktoré tvoria prílohu tejto výzvy.

Súčasťou žiadosti sú nasledovné povinné prílohy (podľa čl. 4 ods. 3 Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Galanta č. 18/2013, ktorým sa mení a dopĺňa Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Galanta č.1/2007 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Galanta).

• doklad o platnej registrácii oprávnenej osoby v príslušnom registri (IČO)
  • čestné vyhlásenie oprávnenej osoby, že nie je voči nej vedené konkurzné konanie
  • čestné vyhlásenie oprávnenej osoby, že nie je v likvidácii
  • čestné prehlásenie, že dotáciu na projekt uvedený v žiadosti nežiada aj od iného subjektu

Formulár na žiadosť a zúčtovanie dotácie nájdete v prílohe.

Žiadosť o dotáciu

príloha č.1.rtf