Materská škola - Óvoda, Sídl. Sever, s elokovanou triedou Hodská

Počet ostatných zamestnancov:9+1

Profilácia školy

Vlastné zameranie materskej školy

Naša materská škola poskytuje celodennú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť deťom vo veku od troch do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.  Výchova a vzdelanie sa na našej materskej škole realizuje v štátnom jazyku slovenskom ( 6 tried) a v  jazyku maďarskom   (1 trieda).  Súčasťou našej materskej školy je aj elokovaná trieda v Hodoch.

Východiskom pre spracovanie zamerania našej materskej školy bola koncepcia dlhodobého rozvoja zapracovaná v školskom projekte podporujúcom zdravie. Táto koncepcia sa vyvinula postupne  a je zhodnotením tvorivého úsilia učiteľov, rodičov a pracovníkov školy a skúseností z realizácie s deťmi.

V spojitosti so zameraním máme rozpracovaných niekoľko projektov:

Stretnutie v škôlkezamerané na adaptáciu detí v materskej škole. Prebieha pri zápise detí do MŠ a pred nástupom detí do MŠ. Deti sa spoločne s rodičmi zoznamujú s prostredím a kolektívom.

Jesenné variácie“ projekt zameraný na prírodu a zdravú výživu. Pri jeho realizovaní spolupracujeme aj s rodičmi a priateľmi školy.

Správaj sa bezpečne aktivita v spolupráci s políciou a RÚVZ. Deti sa učia správať bezpečne a neohrozovať svoje zdravie pri účasti na cestnej premávke.

Malí ochrancovia prírody – aktivity zameraná na poznávanie a ochranu prírody -  environmentálnu výchova

Detská športová olympiáda spoločná aktivita pre všetkých predškolákov v meste Galanta zameraná na rozvoj pohybových zručností detí.

Názov školského vzdelávacieho programu:    Učíme sa žiť zdravo

Vymedzenie vlastných cieľov:

1. Vlastné ciele a poslanie výchovy a vzdelávania v našej materskej škole sme si stanovili v súlade so všeobecnými cieľmi ustanovenými v Štátnom vzdelávacom programe, s cieľmi výchovy a vzdelávania ustanovenými v školskom zákone, s cieľmi stanovenými v koncepčnom zámere rozvoja materskej školy, s potrebami a záujmami detí, zákonných zástupcov a pedagogických zamestnancov a vlastným zameraním školy.
  • Prostredníctvom projektov a aktivít zameraných na  spoznávanie zdravých potravín a zdravého životného štýlu a aplikáciou daných poznatkov rozvíjať u detí návyky súvisiace so zdravým životným štýlom.
  • Uplatňovať zážitkové učenie a rozvíjať u detí environmentálne cítenie poznávaním a ochranou prírody
  • Prostredníctvom bežných denných situácií, ale aj modelových situácií rozvíjať u detí schopnosti spolupráce a komunikácie v materinskom i štátnom jazyku  hlavne v oblasti ústnych spôsobilostí
  • V hrových činnostiach i edukačných aktivitách rozvíjať a upevňovať u detí  manuálne,  tvorivé zručnosti a  psychomotorické schopnosti.
  •  Podporovať prirodzenú detskú túžbu po pohybe, umožniť deťom pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, vytvárať pozitívny postoj k pohybovým aktivitám a športu organizovaním zaujímavých súťaživých športových podujatí,
  • Pri pobyte vonku učiť  deti k dopravnej disciplíne a rozvíjať schopnosť uplatňovať zásady bezpečného správania sa v cestnej premávke podľa všeobecne záväzných právnych predpisov v roli chodca, cyklistu, či korčuliara.
Dátum vloženia: 9. 1. 2017 12:22
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 3. 2024 14:29