Zber BRKO na území mesta má pozitívny trend

Zber BRKO na území mesta má pozitívny trend 1

Od 14.apríla 2021 prebieha harmonogramový zber biologického kuchynského odpadu (BRKO) na území mesta Galanta. Počas prvého zberu sa vyzbieralo necelých 300 kg z I. etapy 29 ks rozmiestnených nádob, ktoré boli postupne dopĺňané v II. a III.etape.

V súčasnosti je rozmiestnených takmer 86 ks 120 l  hnedých nádob na území mesta a pri zbere biologického kuchynského odpadu (BRKO) sme za posledné dva zbery zaznamenali týždenné množstva BRKO na úrovni takmer 3000 kg.

Prosíme aj naďalej o dodržiavanie nastavených pravidiel triedenia jednotlivých zložiek, ktoré sa môžu vhadzovať do hnedých zberných nádob, aby ekologické zhodnocovanie tohto druhu vyzbieraného odpadu na kompostárni dosiahlo požadovanú kvalitatívnu úroveň.

V prípade, že na niektorom zbernom stanovišti nepostačuje jedna nádoba, na základe monitoringu sú podľa potreby dopĺňané ďalšie.

zdroj: www.tsmg.sk

Dátum vloženia: 12. 7. 2021 10:37