FÉNIX - Kultúrna pamiatka roka 2022

FÉNIX - Kultúrna pamiatka roka 2022 1

V období od 14.3. - 18.4.2022 prebiehalo hlasovanie o Cenu FÉNIX - Kultúrna pamiatku roka, do ktorej Mesto Galanta prihlásilo novozrekonštruovanú južnú vežu Neogotického kaštieľa v Galante, ktorá sa hrdo týči v erbe nášho mesta.

Výsledky hlasovania TU

Video zo slávnostného odovzdávania cien TU

Južná veža Neogotického kaštieľa v Galante získala s najväčším počtom hlasov verejnosti cenu FÉNIX - Kultúrna pamiatka roka 2022 – Cena Nadácie SPP.

O víťazovi rozhodla verejnosť svojím hlasovaním za najkrajšiu obnovenú národnú kultúrnu pamiatku počtom hlasov 28 047 z celkového počtu hlasov 78 560.

ĎAKUJEME všetkým obyvateľom, sympatizantom, priateľom nášho mesta, ktorí sa zapojili a podporili náš kaštieľ svojim hlasom.

..."Víziou mesta Galanta bolo a je prepojiť, aj vďaka obnovám historicky cenných objektov, minulosť so súčasnosťou a pozdvihnúť tak hrdosť obyvateľov na svoje mesto a na slávny rod, ktorý v dejinách mesta a celého regiónu zanechal nezameniteľnú stopu."

Dátum vloženia: 15. 3. 2022 8:29
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 5. 2022 8:55