Povinnosť pre organizátorov verejných kultúrnych podujatí oznámiť túto skutočnosť obci

oznam

V zmysle zákona č.96/1991 Z. z. o verejných kultúrnych podujatiach je každý usporiadateľ verejného kultúrneho podujatia povinný oznámiť takýto zámer obci, na území ktorej sa má podujatie konať.

Pre účely tohto zákona sa za verejné kultúrne podujatia považujú verejnosti prístupné divadelné a iné audiovizuálne predstavenia, koncerty, hudobné a tanečné produkcie, výstavy, festivaly, prehliadky v oblasti kultúry a umenia, tanečné zábavy a iné akcie v oblasti spoločenskej zábavy, ako aj artistické produkcie, cirkusové a varietné predstavenia.

Podujatie sa považuje za verejnosti prístupné, ak sa koná pre individuálne neurčených návštevníkov.

Oznámenie je treba podať na mestskom úrade najneskôr 7 dní pred konaním podujatia na predpísanom tlačive, ktoré nájdete v prílohe.

tlačivo sk

Tlačivo kultúra oznamenie SK.pdf