ZUŠ Josepha Haydna má novú strechu

Umelecká škola na kraji mestského parku sa zbavila pálčivého problému. Strešná krytina už nejaký čas veľmi zle odolávala poveternostným vplyvom, do budovy sa dlhodobo dostávala vlhkosť. Po rokoch neustálych problémov so zápachom a zatekaním sa konečne podarilo havarijný stav strechy vyriešiť.

Po mojom vymenovaní sme s primátorom Petrom Paškom konzultovali, ako by sa dala táto problematika vyriešiť čím skôr, čo sa týka vyhotovenia a hlavne financií. Naša škola samozrejme nedisponovala takými finančnými prostriedkami, ktoré by pokryli kompletnú rekonštrukciu, ale vďaka pánovi primátorovi a mestskému úradu sme sa mohli pustiť do prác. Mesto nám schválilo finančný príspevok 30-tisíc eur,“ hovorí súčasný riaditeľ ZUŠ-ky Štefan Ternóczky. Zvyšných 4 500 eur na zhotovenie všetkých prác uhrádza škola zo svojich prostriedkov. Kvôli pandémii a prebiehajúcemu dištančnému vyučovaniu sa mohli do rekonštrukčných prác pustiť ihneď. V marci sa začalo so severnou stranou budovy. „Pri odkrývaní strechy nás nemilo prekvapilo, že okrem zistených závad, trusu a hlodavcov, boli škridle a tehly rozhádzané po celej budove pod krytinou, takže nám to spomalilo postup práce,“ hovorí riaditeľ. Rekonštrukcia prebehla v najvyšší čas, na stenách podkrovných tried sa tvorili nielen nevzhľadné mokré škvrny, ale aj zápach a plesne. Po mesiaci stavebných prác už na budove svietili nové škridly. Nová strecha je teraz pripravená odolať aj prívalovým dažďom, vlhkosť z tried zmizne a deti sa môžu vzdelávať v bezpečnom a nezávadnom prostredí.

Dátum vloženia: 1. 8. 2021 9:43
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 4. 2024 21:51