V Galante sa zastavili historické vozidlá

17. ročník Oválu, ktorý organizuje Veteran Car Club Sereď a Old Timer múzeum Sereď

Na 17. ročníku Oválu, ktorý organizuje Veteran Car Club Sereď a Old Timer múzeum Sereď, sa zúčastnilo zhruba 35 áut a niekoľko motoriek. Dôležitejšie je podľa nich stretnúť sa a upevniť tradíciu. „Tento ročník je klubový, čiže prišli len členovia klubu a pozvaní hostia. Inak organizujeme každý rok verejnú akciu s pozvánkou na internete,“ hovorí Branislav Pastorek, podpredseda klubu. Veterány samozrejme pritiahli všetky oči v každom meste a v každej obci. Už o malú chvíľu po odstavení vozidiel pred Tavernou na Severe obdivovali nablýskané autá hlúčiky ľudí. Najstarším vozidlom tu bola Škoda 422, s rokom výroby 1938. „Čím staršie auto, tým lepšie. Chodia s nami aj young-timery, čo nie sú také staré autá, s rokom výroby od 1970,“ hovorí Pastorek. Prejazd veteránov mohli vidieť obyvatelia Serede, Šale, Galanty a priľahlých obcí, zastavili sa okrem Galanty aj v Horných Salibách. Trasu realizovali v dvoch etapách, staršie vozidlá vyrobené do roku 1945 prešli prechádzali menej kilometrov. Ovál sa začínal aj končil v Seredi, kde 17. ročník oslávili členovia klubu v Oldtimer múzeu.

Dátum vloženia: 2. 8. 2021 9:35
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 2. 2024 21:09