Prvý ročník medzinárodného festivalu orchestrov

Veľkolepej akcie spojenej so slávnostným pochodom mestom sa zúčastnili štyri orchestre a mažoretky Liviana.

Polroka plánovaný festival vznikol v hlave dirigenta Dychového orchestra Galanta, Jánosa Lelkesa, ktorý sa nechal inšpirovať podujatiami v mestách Mór a Sopron. Na nádvorí neogotického kaštieľa zahrali jednotlivé orchestre polhodinkový koncert, pri ktorom mali voľnú ruku vo výbere piesní. A tak orchester z Balatonfüred mohol hrať melódie známeho muzikálu Chicago, a famózny Dychový orchester Ministerstva vnútra SR hral inštrumentálne skladby Pirátov z Karibiku od Hansa Zimmera. „Hrali sme koncertné skladby od svetoznámych autorov, boli sme hrdí na zlaté pásmo, ktoré sme dosiahli minulý rok, preto sme skladby vyberali na túto úroveň,“ hovorí dirigent Dychového orchestra Galanta. Po podpise zmluvy Galanty s partnerským mestom Ustrzyki Dolne zahrali všetky orchestre spolu niekoľko piesní, pri ktorých sa prestriedali jednotliví dirigenti, a na večerný záver festivalu sa nádvorie rozozvučalo koncertom Dychového orchestra Ministerstva vnútra SR. Organizátori dostali pozitívne ohlasy ž počas podujatia. „Ďakujem všetkým, ktorí nás podporili, primátorovi aj mestu Galanta, zamestnancom MsKS a riaditeľovi MsKS, a tiež sponzorom Brovedani a Event Hotel Kaskády,“ pochvaľuje si spokojný János Lelkes a už chystá plány na ďalší rok.

(sv)

Dátum vloženia: 1. 10. 2019 7:23