Nemocnica mení svoju tvár zvonka aj zvnútra

Fasáda Nemocnice Svet zdravia Galanta sa mení v poslednej etape a jej kompletne nový facelift by mal byť hotový do konca tohoto roka. Urgentný príjem je v súčasnosti presunutý z prvého na tretie poschodie Nové oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) spolu s novým

Financie na rozsiahle práce na novom oddelení a nákup nového medicínskeho zariadenia čerpá nemocnica z eurofondov, aj so svojou spoluúčasťou. Model OAMIS bude využívať tvz. plávajúce lôžka, ktorých bude v nemocnici 17. „Plávajúce lôžka budeme v rámci oddelenia využívať podľa aktuálnej potreby nemocnice. Dokážeme vďaka tomu vždy dynamicky reagovať na potreby jednotlivých odborností,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Galanta Alexandra Pavlovičová. Rozsiahle práce na OAMIS by mali byť ukončené do roku 2020 a následne bude prebiehať rekonštrukcia urgentného príjmu, ktorú plánuje vedenie nemocnice dokončiť v ďalšom roku. Pracovisko budú tvoriť ambulancie, zákroková miestnosť pre poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, sedem expektačných lôžok vrátane jedného izolovaného a spoločné pracovisko zdravotných sestier. Súčasťou nového urgentného príjmu bude čakáreň a vstupná recepcia. V triediacej miestnosti sa bdue poradie pacientov určovať na základe naliehavosti ich stavu. „Pacienti budú rozdelení do piatich skupín na základe závažnosti ich zdravotného stavu. Poradie ich ošetrenia nebude stanovené podľa času ich príchodu na urgentný príjem, ale podľa naliehavosti zdravotného stavu. Znamená to, že najvážnejšie prípady dostanú najvyššiu prioritu,“hovorí riaditeľka nemocnice.

(sv)

Dátum vloženia: 26. 9. 2019 7:22