Na spustenie prevádzky Galandie odkleplo zastupiteľstvo ďalšie finančné prostriedky

Dokončenie Galandie sa pretiahlo o niekoľko mesiacov, avšak z objektívnych dôvodov.

Dokončenie Galandie sa pretiahlo o niekoľko mesiacov, avšak z objektívnych dôvodov. „Dodávka drevenej strešnej konštrukcie meškala takmer štyri mesiace,“ hovorí konateľ spoločnosti Zoltán Szelle. Pôvodne plánované letné otvorenie sa presúva až na november a kvôli pandemickej situácii nie je jasné ani to, či pôjde o hromadné podujatie. Na zabezpečenie chodu prevádzky Galandie na celý rok 2021 potrebuje spoločnosť takmer 86-tisíc eur. Na znovuspustenie potrebuje 150-tisíc eur, ktoré sa našli v rozpočte mesta napríklad na úkor plánovaného kolumbária. Ide o návratnú finančnú výpomoc a o určení spôsobu, akým budú tieto prostriedky vložené do kapitálových fondov prevedené do Galandie, rozhodne zastupiteľstvo do konca decembra.

(sv)

Dátum vloženia: 4. 10. 2021 9:52