Mladomanželia darovali peniažky zo svadby útulku pre zvieratá

Fotografia mladomanželov, ktorí darovali peniaze zo svadby útulku pre zvieratá

Galanťania Dušana a Ivan poprosili svadobčanov na svojej svadbe o netradičný čin – aby peniaze, ktoré by minuli na kytice, hádzali do pokladničky.

Galanťania Dušana a Ivan poprosili svadobčanov na svojej svadbe o netradičný čin – aby peniaze, ktoré by minuli na kytice, hádzali do pokladničky. V pokladničke sa nazbieralo cez 400 eur a tieto financie darovali mladomanželia útulku pre zvieratá Zatúlané psíky Šaľa.

„Obaja s manželom milujeme zvieratká, a práve preto sme sa rozhodli im pomôcť týmto spôsobom. Pred rokmi som čítala o mladomanželoch, ktorí poprosili svojich svadobčanov, aby im namiesto kvetov darovali malý príspevok pre útulok. Táto myšlienka nás nadchla, a preto sme sa rozhodli pri plánovaní svadby mať rovnakú prosbičku aj na našich hostí. Sme veľmi šťastní, že nám hostia splnili naše prianie a vďaka nim sme mohli darovať peniažky pre útulok v Šali,“ hovorí Duška Škurilová.

Útulok Zatúlané psíky Šaľa je organizáciou, ktorá pomáha aj zvieratám z Galanty, ktorým sa neozýva majiteľ. Zatúlané psy bez čipu umiestňuje útulok buď dočasne vo svojich voliérach, alebo v domácnostiach, v dočasnej opatere. „Dočasky“ poskytujú dobrovoľníci u seba doma, kým si pes nenájde trvalý domov.

(sv)

Dátum vloženia: 6. 10. 2021 12:29