Malí florbalisti súťažili v turnaji prípraviek

FBK Galanta United organizovalo turnaj mladších prípraviek - majstrovstiev bratislavského a západoslovenského kraja v Galante sa zúčastnili družstvá z Trenčína, Partizánskeho, Bratislavy a Dubnice nad Váhom. Organizátori všetky zúčastnené deti odmenili medailami.

Galantský florbal rastie na kvalite aj kvantite. Šport, ktorý si obľúbili dievčatá aj chlapci, má dnes v Galante základňu 71 oficiálne registrovaných detí, z čoho je takmer polovica dievčat. Šikovní malí športovci sa ukazujú aj na turnajoch, v mesiaci jún absolvovali 5 turnajov a odohrali viac ako 30 zápasov. Sezóna sa na letné prázdniny končí a florbalistov čakajú trojtýždňové prázdniny. „Koncom júla rozbehneme prípravu na novú sezónu. Prihlasujeme do súťaže mladšiu prípravku, staršiu prípravku, mladších žiakov, starších žiakov, mladšie žiačky, staršie žiačky a dorastenky. Dokopy v novej sezóne budeme mať až sedem mládežníckych tímov v súťažiach,“ hovorí zakladateľ florbalu v Galante Tibor Drozd.

Florbal sa v súčasnosti hrá v areáli ZŠ Štefánikova, na povrchu z umelej trávy. Šport nadobudol veľkú popularitu v posledných rokoch a hrá sa na pôde mnohých základných škôl.

Dátum vloženia: 1. 7. 2021 9:44
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 4. 2024 21:52