v Galante

rozšírené vyhľadávanie

Katka Beskidová bronzová na majstrovstvách sveta v kolkoch

Kolkári v Galante

V slovinských mestách Kranj a Kamnik sa koncom augusta konali majstrovstvá sveta v kolkoch v kategórii U18 a U23 a Svetový pohár v kategórii U14

Mladí slovenskí kolkári si na tomto významnom podujatí úspešne zmerali sily so svetovou elitou. Vynikajúci úspech na majstrovstvách sveta dosiahla dorastenka MKK Slovan Galanta Katarína Beskidová, ktorá v disciplíne šprint získala bronzovú medailu.

Miesto medzi reprezentantkami si zabezpečila dobrými výkonmi v dorasteneckej lige a hlavne úspechom na majstrovstvách Slovenska 2021, kde získala majstrovský titul na 120 HZ a v kombinácii skončila na druhej priečke. Katka dobrú formu potvrdila aj počas reprezentačného zrazu pred MS. Na majstrovstvách sveta sa súťažilo vo viacerých disciplínach. Katka Beskidová dostala príležitosť hneď dvakrát. Najprv si vyskúšala kolkárske dráhy v Kranji, keď na 60 hodov vystriedala Radku Malíčkovú. Podala dobrý výkon a potešil najmä jej pokojný a spoľahlivý herný prejav. Tréner Daniel Móc ju nominoval aj na disciplínu šprint. Táto pomerne nová kolkárska disciplína má veľmi dramatický priebeh. Hráčky boli vylosované do tzv. pavúka, podobne ako napr. v tenise a hrali proti sebe vyraďovacím spôsobom. Na dráhy nastúpilo postupne 32 elitných kolkárok (16 dvojíc) z dvanástich krajín. Katka Beskidová postupne vyradila v 1. kole Kristinu Pöhl, v 2. kole Ninu Oberhofer, obe z Talianska. Vo štvrťfinále si poradila s veľmi silnou Jelenou Barać zo Srbska. V semifinále Beskidová narazila na reprezentantku Chorvátska Saru Pejak. V mimoriadne vyrovnanom, dramatickom súboji až do posledného hodu sa povestná „šťastena“ napokon priklonila na stranu chorvátskej kolkárky, ktorá tesne zvíťazila. Malou útechou pre Katku bol fakt, že prehrala s neskoršou víťazkou. Účasťou v semifinále si Katarína Beskidová zabezpečila cennú bronzovú medailu.

Výprava mladých slovenských kolkárov bola v Slovinsku na majstrovstvách sveta a Svetovom pohári veľmi úspešná. Okrem Katky Beskidovej priniesli domov cenné kovy aj dorastenci Naďa Poljaková (KO ŠK Železiarne Podbrezová), Lukáš Nesteš (TJ Rakovice), Erika Hupčíková (TKK Trenčín) a Radoslava Malíčková (KK Pobedim). Na Svetovom pohári žiakov získali medaily Daniela Mócová (KO ŠK Železiarne Podbrezová) a Patrik Kovács (KO Fiľakovo). V hodnotení národov v kategórii U18 patrí Slovensku 5. miesto a v kategórii U14 2. miesto.