Galandiu navštívili pred dokončením stavební inžinieri

Statici, odborníci na protipožiarnu ochranu, energetické zhodnotenie stavieb, projektanti a architekti sa zišli v septembri v galantskom aquaparku, aby sa ešte pred dokončením pozreli, ako sa celá stavba vyvíja, a aké riešenia zvolili projektanti.

Statici, odborníci na protipožiarnu ochranu, energetické zhodnotenie stavieb, projektanti a architekti sa zišli v septembri v galantskom aquaparku, aby sa ešte pred dokončením pozreli, ako sa celá stavba vyvíja, a aké riešenia zvolili projektanti. K stavbe sa vyjadril pred konzorciom projektant Ing. Peter Aštary, výklad o montáži drevenej strešnej konštrukcie a statike predniesol statik Ing. Ružica. „Chodíme pravidelne nielen po Slovensku, ale aj po celej Európe. Ak je to možné, s odborným výkladom stavby, v rámci našej odbornosti si zdieľame pohľady a názory pre ďalší vývoj našej odbornej praxe,“ odôvodnil návštevu Galandie jeden zo stavebných inžinierov z Košíc, Ing. Stanislav Kočiš. „Stavba v Galante je veľmi komplikovaná stavba, nie technologicky jednoduchá. Je náročná z hľadiska riadenia výstavby, ale aj dozorovania a odkontrolovania,“ zhodli sa odborníci.

(sv)

Dátum vloženia: 15. 9. 2021 12:50