Beh dojčiacich žien – Hodský minikros 2019

Beh sa stáva čoraz populárnejšou športovou aktivitou a bežci majú na výber z množstva väčších či menších súťaží aj v našom okrese. V Hodoch sa uskutočnil už šiesty ročník pretekov s netradičným názvom – Beh dojčiacich žien.

„Náš beh má byť ukážkou toho, že dojčenie nie je prekážkou pri športových aktivitách matiek. Zároveň je vítaná aj široká bežecká a športujúca verejnosť,“ vysvetľuje vznik a špecifické zameranie behu hlavná organizátorka súťaže, Lenka Hudeková. Široká verejnosť sa skutočne zapojila, o čom svedčí rekordný počet účastníkov.

V hlavnej kategórii, dojčiace ženy, štartovalo 26 bežkýň, prvá sa umiestnila Zuzana Tuššová. V ďalších kategóriách, ženy a muži, ich súťažilo ešte viac. Zo 49 mužov dobehol prvý Tibor Kakas, z 36 žien bola najrýchlejšie Denisa Chimičová. Najpočetnejšou kategóriou boli deti, bežalo ich 74. Na štartovú čiaru sa teda postavilo dohromady 185 účastníkov.

Srdečná a rodinná atmosféra súťaže si vyslúžila pozitívne odozvy aj u súťažiacich. Zúčastnení bežci aj všetci fanúšikovia v štarte/cieli chválili dobrú organizáciu súťaže. Organizačný tím pracuje s entuziazmom na prípravách každý rok. Lenka Hudeková, Rony Hudek a Lucia Nemašiková sľubujú organizáciu minikrosu aj na ďalší rok.

Dátum vloženia: 1. 10. 2019 7:20
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 4. 2024 21:55