Menu
Mesto Galanta
mestoGalanta

Vitajte
v Galante

rozšírené vyhľadávanie

Pozvánka na workshop 23.- 24.11.2023 - Európsky týždeň redukcie odpadu

Plagát s pozvánkou na workshop Európsky týždeň redukcie odpadu

Pozývame Vás na workshop, ktorý sa koná v dňoch 23.11. a 24.11.2023 vo vestibule Mestského úradu v Galante v čase od 08:00 do 16:00 hod. Každý návštevník obdrží darčekovú tašku s predmetmi zo zálohovaných materiálov.

Európsky týždeň znižovania množstva odpadu je najväčšou kampaňou na zvýšenie povedomia o prechádzaní vzniku odpadu v Európe. Každý rok sa zameriava na špecifickú tému, s cieľom predchádzať vzniku odpadu. Tohtoročnou témou sú OBALY.

Vsetky druhy odpadov sú problematické, pokiaľ ich produkujeme nadbytočne veľa. Z najväčšej časti spotreba obalov a ich použitie súvisí s marketingom, keďže “obal predáva”.

Odpady z obalov vo veľkej miere končia pohodenej v prírode. Pokrývajú brehy riek, hladiny jazier, sú spravované do morí a vytvárajú celé ostrovy plastov. Hromadia sa v žalúdkoch rýb, vtákov a ďalších zvierat, ktoré tieto plasty nevedia stráviť, ani vylúčiť a hynú. Mikroplasty sú dokonca súčasťou aj vody, ktorú pijeme.

Je potrebné znížiť množstvo obalov a to jedine prechádzaním vzniku týchto odpadov, ich nekupovaním. Ak už nevieme predísť ich vzniku, snažíme sa ich čo najlepšie vytriediť na ich ďalšie použitie - recykláciu.

Dátum vloženia: 22. 11. 2023 21:00
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2024 21:18

Môže vás zaujímať viac