Mestské cintoríny vo virtuálnej podobe

Mestské cintoríny vo virtuálnej podobe 1

Technické služby Mesta Galanta - správa cintorínov zabezpečili spracovanie projektu virtuálneho cintorína, ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby mesta Galanta, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov.

Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest mesta Galanta. Projekt bol zrealizovaný spoločnosťou 3WSlovakia s.r.o.  a je umiestnený na portáli: www.virtualnycintorin.sk

Portál slúži nielen občanom mesta Galanta, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína, prípadne využiť možnosť zapáliť virtuálnu sviečku -  možnosť zosnulým blízkym, priateľom či známym, zapáliť virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta.

Dátum vloženia: 7. 11. 2022 9:18
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2024 22:21