Štúdia pripravovaného zámeru parkovania a zmena organizácie dopravy na Námestí detí

Mesto Galanta Vám predstavuje štúdiu pripravovaného zámeru parkovania a zmenu organizácie dopravy na Námestí detí a vnútrobloku bytových domov na ul. Hlavnej 944-947 v Galante.

Cieľom štúdie je komplexne riešiť koncept parkovania predmetného územia s prepojením na Námestie detí. Technická štúdia preveruje možnosť prestavby existujúcej miestnej komunikácie s vybudovaním parkovacích státí za bytovými domami na ul. Hlavnej č.944-947 a na Námestí detí, pre potreby obyvateľov bytových domov č.944-977, Okresného súdu a pre potreby návštevníkov a zamestnancov dotknutých obchodov a reštaurácie. V súčasnosti je vybudovaných cca 50 parkovacích a odstavných státí na riešenom území. Štúdia počíta s vybudovaním 133 parkovacích a odstavných státí, čím sa zlepší parkovacia situácia v predmetnom území. Zmenou dopravy sa prerieši aj parkovanie pod oknami bytového domu č.944-947, ktoré bude umožnené len v prípade potreby otvorením zátarasy. Štúdia rieši aj komunikácie pre peších. Hlavné pešie trasy sú vedené od Hlavnej ulice v smere od Mestského úradu, OC Billa a Dom nábytku.

GA_Namestie_deti_technicka_studia_navrh.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 2,46 MB