Galanta na dvoch kolesách

Radi cestujete a spoznávate mestá na svojich dvojkolesových tátošoch? Tu je niekoľko tipov na cyklovýlety po okolí..

V Galantskom okrese v poslednom období pribudlo niekoľko úsekov cyklotrás a ďalšie sú v pláne. Spolu je v okrese Galanta 14 trás s dĺžkou 162 km.

Z Galanty sa môžete napojiť na Vážsku cyklomagistrálu (smer Kolónia - Váhovce - rekreačný areál Kaskády), alebo sa previezť Po stopách vodných mlynov (smer Čierna Voda - Jelka).

Všetky cyklotrasy vedú po rovinatom nenáročnom teréne, takže sú vhodné aj pre deti, aj pre ľudí, ktorí netrénujú na bicykli dennodenne. Nie je tiež potrebná žiadna špeciálna výbava, na trasu je ideálny trekingový alebo krosový bicykel a chuť na aktívny odpočinok.

Cyklisti môžu využiť aj bezpečnú mestskú cyklotrasu vedúcu od rekreačného areálu Šárd - cez Bratislavskú ulicu - Hlavnú ulicu - ul. Kpt. Nálepku - po mestskú časť Kolónia.

Tešíme sa na vašu návštevu a prajeme veľa šťastných kilometrov!

Dátum vloženia: 8. 3. 2017 11:04
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 3. 2024 14:38