Protesty poľnohospodárov v Galante - štvrtok 22.2.2024

Oznam - Protesty poľnohospodárov v Galante - štvrtok 22.2.2024

Členovia Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Galante plánujú zablokovať dňa 22. februára 2024 Hlavnú ulicu v Galante.

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Galante doručila na Mestský úrad v Galante dňa 15.2.2024 Oznámenie o konaní zhromaždenia za účelom protestného zhromaždenia poľnohospodárov.

Protestné zhromaždenie je naplánované na štvrtok, 22. februára 2024 od 9:00 hod do 15:00 hod.

Na Hlavnej ulici v Galante plánujú umiestniť približne 200 kusov poľnohospodárskej techniky.

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora (RPPK) plánuje podporiť protestujúcich európskych poľnohospodárov a potravinárov.

Hlavným dôvodom nespokojnosti a štrajku poľnohospodárov sú najmä tieto oblasti: veľké množstvo byrokracie, ktoré Európska komisia kladie na poľnohospodárov a potravinárov, jej nereálne postavené zelené ciele a nedostatočná ochrana európskych trhov pred dovozmi ukrajinských komodít.

Členovia RPPK sa chystajú protestovať slušnou formou.

Mesto Galanta vyzýva všetkých občanov a motoristov, aby urobili všetky nevyhnutné kroky k predídeniu kolízií s protestujúcimi a umiestnenou technikou.

V čase konania ohláseného zhromaždenia bude verejná doprava odklonená na ulicu Šafárikovu a ulicu Zoltána Kodálya.

Dátum vloženia: 22. 2. 2024 8:33
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 2. 2024 9:30