Podvodníci neustále útočia na seniorov

Podvodníci nepoznajú hranice a neustále útočia na seniorov s novými legendami, ktorými ich chcú oklamať a tak pripraviť o našetrené peniaze.

Polícia prijala oznámenie od seniorky, ktorá uverila podvodníkovi a tak prišla 0 5000.- €. Neznámy muž ju oklamal, že je kamarát jej vnuka. Uviedol, že jej vnukovi v minulosti pomohol a teraz mu to chce jej vnuk oplatiť pôžičkou. Seniorka súhlasila so stretnutím, na ktorom podvodníkovi odovzdala požadovanú sumu a dohodla si s ním termín, dokedy jej peniaze vráti. Keď v uvedenom termíne údajný kamarát jej vnuka peniaze nevrátil, seniorka zavolala vnukovi, ktorý však o ničom nevedel.

Oklamať sa nenechala seniorka, ktorej zavolala údajná pracovníčka pošty s tým,

že jej nesie zásielku, aby jej nadiktovala osobné údaje. Následne volal muž, ktorý sa

predstavil ako policajt a uviedol jej, že sledujú ženu, ktorá sa predstavuje ako falošná

poštárka a okráda ľudí. Keďže staršia žena už mala podozrenie, že sa jedná o podvod, zložila telefón a zavolala synovi.

Opakovane zdôrazňujeme, aby si seniori informácie vždy vopred preverili a vprípade podozrenia, že sa jedná o podvodníka kontaktovali políciu na linke 158.

plk. Mgr. Juraj Čeman

riaditeľ