Galanta - Zjednodušená verzia stránok

Jarný zber objemného odpadu 2024

Infografika k článku Jarný zber objemného odpadu 2024

V priebehu mesiaca apríl sa môžu Galanťania zbaviť objemného odpadu. Zamestnanci Technických služieb mesta Galanta budú odpad postupne odvážať podľa harmonogramu.

Mesto Galanta v súčinnosti s Technickými službami mesta Galanta oznamujú, že v termíne od 8. apríla 2024 do 30. apríla 2024, v čase od 7:00 do 13:00 hod bude prebiehať jarný zber objemných odpadov z domácností. Presný rozpis podľa lokalít a dátumov sa nachádza v priloženom letáku.

Čo patrí do kategórie objemného odpadu?

Objemný odpad je taký odpad, ktorého rozmer je väčší ako bežná zberná nádoba na komunálny odpad a neobsahuje nebezpečné látky, napríklad nábytok, koberce, podlahoviny, umývadlá, vane, WC misy, matrace, zárubne, okenné rámy bez skla, dvere a pod.

Upozoňujeme, že do kontajnerov sa zakazuje vhadzovať a ukladať:
  • drobný stavebný odpad a stavebné odpady
  • okná a okenné rámy so sklom pochádzajúce z rekonštrukcií bytov a domov
  • objemné odpady dovezené z iných území ako z územia mesta Galanta
  • elektroodpad ( chladničky, televízory, práčky)
  • odpady, na ktoré je na území mesta zavedený triedený zber ( papier, kartón, sklo, plasty, kov)
  • nebezpečné odpady ako sú kyseliny, farby, riedidlá, oleje a podobne..
  • biologicky rozložiteľný odpad - tráva a konáre z pozemkov fyzických a právnických osôb
  • pneumatiky a odpadové pneumatiky

Mimo dátumov uvedených v harmonograme jesenného zberu objemného odpadu môžu obyvatelia mesta Galanta CELOROČNE odovzdať BEZPLATNE nepotrebný objemný nadrozmerný, ale aj iný druh odpadu na Zbernom dvore mesta Galanta. Viac informácií nájdete na stránke Zberný dvor | Technické služby Mesta Galanta (tsmg.sk)

Harmonogram jarného zberu objemného odpadu v Galante 2024

Harmonogram jarného zberu objemného odpadu v Galante 2024.pdf