Galanta - Zjednodušená verzia stránok

Európsky týždeň redukcie odpadu 18.- 26.11. 2023

Plagát s pozvánkou na Európsky týždeň redukcie odpadu 18. - 26.11.2023

Európsky týždeň redukcie odpadu (European Week for Waste Reduction - EWWR) povzbudzuje všetkých Európanov k tomu, aby počas jedného novembrového týždňa uskutočnili aktivity na zvýšenie povedomia o trvalo udržateľných zdrojoch a odpadovom hospodárstve.

Je najväčšou kampaňou na zvýšenie povedomia o predchádzaní vzniku odpadu v Európe. Spája všetkých aktérov – občanov, školy, podniky, mimovládne organizácie, združenia – ktorí organizujú aktivity na zvýšenie povedomia o znižovaní odpadu.

• Názov: Európsky týždeň redukcie odpadu 18.-26.11.2023
  • Kedy: 18.-26.11.2023
  • Kde:  edukačná kampaň bude súčasťou výstavy umiestnenej vo vestibule Mestského úradu v Galante. Návštevníci obdržia na požiadanie ekologický bambusový pohár na nápoje.
Tento rok sú hlavnou témou obaly.

Aktivita na úrovni našej samosprávy:

• Osveta obyvateľov
  • V meste Galanta pôsobí skupina dobrovoľníkov, ktorí  kvartálne organizujú podujatie pod názvom Swapuj v Galante.

Swapovanie pomôže vrátiť účel veciam, ktoré už nepotrebujete, a naopak získať iné, ktoré chcete. Swap je vzájomná výmena oblečenia a zároveň účinný a priateľský spôsob, ako dať svojmu peknému, vyčistenému a nepoškodenému oblečeniu druhú šancu.

Čo sa stane s vecami, ktoré si nikto nezoberie? Všetko oblečenie, hračky a ostatné predmety, ktoré nenájdu majiteľa, poputujú opäť na charitu do Odevného skladu OZ Dobroprajnosť v Galante.

• Plánovaná podpora vratných/opakovane použiteľných fliaš - Mestský úrad v Galante plánuje v blízkej budúcnosti realizovať koncepciu výmeny používania plastových fliaš na podujatiach organizovaných v priestoroch úradu za opakovane využiteľné, plniteľné sklenené flaše na nápoje.

EWWR sa zrodil v roku 2009 ako projekt LIFE + financovaný EÚ. Iniciatíva vyšla od verejných orgánov z celej Európy, ktoré sú ochotné spojiť sily v oblasti predchádzania vzniku odpadu.

Viac informácií je dispozícii na stránke https://ewwr.eu/ (stránka v Angličtine)

Propagačné video je k dispozícii na nasledovnej stránke Európsky týždeň redukcie odpadu - Buď chytrý. Zníž množstvo odpadu! - YouTube

Európsky týždeň redukcie odpadu - propagačný materiál

ETRO.pdf