Galanta na veľtrhoch cestovného ruchu

Veľtrhy cestovného ruchu GO-Regiontour v Brne a ITF Slovakiatour v Bratislave sú najväčšou národnou prezentáciou cestovného ruchu doma a v zahraničí. Mesto Galanta sa prezentovala na oboch v spoločnom stánku Trnavského samosprávneho kraja.

Veľtrhy cestovného ruchu GO a Regiontour v Brne predstavili nielen širokú škálu prezentácií mnohých zahraničných zemí, ale aj široké zastúpenie domácich českých regiónov pod spoločným názvom Regiontour. Atraktívnou súčasťou medzinárodného veľtrhu bol sprievodný program pre odborníkov – prezentácie, cestovateľské pozvánky a pod. Laickú verejnosť okrem ponúk dovoleniek a zájazdov prilákala aj prehliadka cestovateľských filmov, autogramiád, súťaže o zájazdy, vstupenky, módna prehliadka, prezentácie regionálnych produktov a ich ochutnávky či filmový festival Go Kamera.

Veľtrh ITF Slovakiatour v Bratislave každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Prezentovali sa cestovné kancelárie, zahraničné centrály krajín, turistické kancelárie a organizácie cestovného ruchu. Súčasťou veľtrhu bola aj výstava Danubius Gastro, Rybárstvo a oddych, Kúpele a wellness. Lákavý bol aj pestrý sprievodný program, rôzne  prezentácie, súťaže a ochutnávky národných kulinárskych i nápojových špecialít.

Mesto Galanta využilo možnosť spoločnej prezentácie v stánku Trnavského samosprávneho kraja. Návštevníci tu mohli bližšie spoznať zaujímavosti a krásy kraja, konkrétne Trnavu, Skalicu, Rezort a Kúpele Piešťany, Mikroregión nad Holeškou, Termálne kúpalisko Veľký Meder a Hotel Thermal v Dunajskej Strede. Veľký úspech mali ochutnávky skalického trdelníka, medoviny a vín, medzi ktorými nechýbalo zastúpenie galantského Promitor Vinorum.

Mesto Galanta sa prezentovalo v oblasti histórie a kultúry. Zo strany návštevníkov bol veľký záujem najmä o kaštiele, kultúrne podujatia, tradičné Galantské trhy, Zoltána Kodálya, termálne kúpaliská a cyklotrasy v našom okolí.

Dátum vloženia: 28. 1. 2019 11:12
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 1. 2019 12:08