Telovýchovná jednota Olympia GALANTA pri Základnej škole Sídlisko SNP v Galante

Predseda: Mgr. Ladislav Tóth
Kontakt: 0918 534 969
Členská základňa: 124 detí, 4 dospelí

TJ Olympia Galanta bola založená 27.10.1975. Výbor pracuje v zložení: Mgr. Ladislav Tóth – predseda, Mgr. Vincent Slíž – hospodár, Mgr. Jozef Gál – tajomník. Je to občianske združenie, za ktoré sú registrovaní mladí atléti od kategórie mladšieho žiactva až po dorastencov. Prípravu mladých atlétov na športoviskách ZŠ Sídlisko SNP Galanta zabezpečujú: Mgr. Ladislav Tóth – tréner II. triedy – mladšie žiačky, staršie žiačky, dorastenky, Mgr. Jozef Gál – tréner I. triedy – mladší žiaci, starší žiaci a dorastenci. Mladí atléti sa zúčastňujú od oblastných súťaží až po medzinárodné súťaže. V kalendárnom roku 2016 mladí atléti získali na medzinárodných súťažiach jedno prvé, jedno tretie a tri ôsme miesta. Z celoštátnych súťaží doniesli 6 prvých, 4 druhé a 5 tretích miest.Na oblastných súťažiach, kde súťažia najlepší mladí atléti z troch krajov /Trnavský,Nitriansky a Trenčiansky/ sa získalo 26 zlatých, 25 strieborných a 20 bronzových medailí.Mnohí atléti pokračujú vo vyššom článku športovej prípravy na športových gymnáziách a v ekonomicky silnejších kluboch.

Dátum vloženia: 21. 3. 2017 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 3. 2017 8:06