Galantské trhy 2018 v obrazoch

V dňoch 9.-11.augusta 2018 sa konal už XXXIV. ročník Galantských trhov.

Galantské trhy to je predovšetkým veľký výber všakovakého tovaru od výmyslu sveta, ale aj bohatý kultúrny program a športový program s mnohými atrakciami. Tento rok sa trhov zúčastnilo 284 predajcov, ktorí svoje výrobky a tovar ponúkali od Mierového námestia, pozdĺž Hlavnej ulice až po areál mestského parku, kde svoje zručnosti a umenie predvádzali hlavne ľudoví remeselníci. Na Mierovom námestí boli situované tiež zábavné atrakcie, prezentácia automobilov a motoriek. Z parkoviska za OD Mladosť sa šírili výkriky z adrenalínových zábavných atrakcií pre dospelých.

Súčasťou Galantských trhov bola aj obľúbená vínna ulička na nádvorí kaštieľa. Návštevníci ochutnávali vína 12-tich vinárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska. Vo večerných hodinách bol pre návštevníkov pripravený sprievodný kultúrny program v podobe vystúpení domácich a zahraničných účinkujúcich. Pivný festival v areáli mestského trhoviska ponúkal široký výber pív tradičných značiek. Novinkou boli remeselné pivá a pivné striky, ktoré si našli obľubu najmä u dámskych návštevníčok festivalu. O zábavu sa v tejto lokalite postarala skupina Akcent Live, Renova2 a Dušan Fóka so skupinou Novum.

V parku sa okrem remeselníkov prezentoval dobový spolok Fringia. Neodmysliteľnou súčasťou bola aj piatková Gastroakcia - súťaž vo varení v prírode pripravovaných pokrmov. Tento rok bojovalo o titul najlepšej kotlíkovej špeciality 11 družstiev. Vecnými cenami pre víťazov prispeli: Mesto Galanta, Bysprav spol. s.r.o., Galantatherm s.r.o. a Združenie ZMO GA-SA. Pre najmenších boli v parku pripravené skákacie atrakcie, detská manéž a sprievodný program CVČ. Počas jednotlivých dní sa v areáli parku vystriedali výstavy drobnochovateľov, „Stretnutie vo farbách“ a DIGITFOTO. V severnom krídle prebiehala autorská výstava fotografa Mateja Skalnického, v priestoroch neogotického kaštieľa vystavovali ovocie, zeleninu a kvety členovia Okresného zväzu záhradkárov a jedna z miestností bola venovaná neogotickému kaštieľu, za čo sa pričinili členovia OZ NKGA.

Kultúrne vystúpenia a koncerty sa konali na nádvorí kaštieľa a na amfiteátri. Program na nádvorí kaštieľa bol tento rok obohatený o Dožinkové slávnosti, vystúpenie folklórnych súborov pod názvom "Morava krásna zem", operetný galaprogram z Kecskemétu a vystúpenie Viktora Weissa a DJ Cini. Vo večerných hodinách sa o zábavu postarali aj Zuzana Szpevár, skupina Čibuk a Club 84.

Najväčšími lákadlami trhov boli Peter Šrámek, Celeste Buckingham, funky kapela Hoposapiens, maďarská legenda Demjén Ferenc so skupinou,  ktorého koncert prerušil dážď. Vypredaný koncert IMT Smile dopadol na výbornú. Ich predskokanmi bol Dychový orchester mesta Galanta.

Počas Galantských trhov sa uskutočnilo mnoho športových podujatí a prezentácií v rôznych lokalitách. Odohrali sa zápasy v stolnom tenise, futbale, tenise, kolkoch a medzinárodné stretnutie v boxe. Paintball, airsoft klub Galanta prezentoval svoju činnosť v mestskom parku. Deti si mohli zasúťažiť a zatancovať v parku počas Footballandie.

V rámci podujatia „Dni zdravia“, ktoré sa konalo v dňoch 9. a 10.8.2018 bolo vestibule MsÚ vyšetrených 145 klientov. Hlavnou náplňou podujatia bolo meranie hodnôt cholesterolu, glukózy, krvného tlaku a ponúknuté výživové poradenstvo.

Galantské trhy 2018 finančne podporili: VÚB BANKA, COOP Jednota spotrebné družstvo, 1. slovenská úsporová, a.s. a pán Peter Paška.

Dúfame, že ste si XXXIV. ročník Galantských trhov užili a tešíme sa na stretnutie v r. 2019!

Dátum vloženia: 15. 8. 2018 13:22
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 8. 2018 14:04