Galantské trhy 2017 v obrazoch

Termín konania Galantských trhov 2017 1

Vážení občania,
XXXIII. ročník Galantských trhov, bezpochyby najvýznamnejšieho kultúrno-spoločenského podujatia nášho regiónu, je za nami. Hodnotím ich ako mimoriadne úspešné. Ich kultúrnu a spoločenskú úroveň sa nám spoločnými silami podarilo posunúť ešte vyššie, ako tomu bolo kedykoľvek v minulosti. Neskutočné množstvo spokojných a zabávajúcich sa ľudí toho bolo dôkazom. Bohatý program v parku, či v pivnej uličke, ale aj v súkromných prevádzkach, ktoré sa k nám pridali, pripravený bohatý program v amfiteátri.

Vážení občania,

XXXIII. ročník Galantských trhov, bezpochyby najvýznamnejšieho kultúrno-spoločenského podujatia nášho regiónu, je za nami. Hodnotím ich ako mimoriadne úspešné. Ich kultúrnu a spoločenskú úroveň sa nám spoločnými silami podarilo posunúť ešte vyššie, ako tomu bolo kedykoľvek v minulosti. Neskutočné množstvo spokojných a zabávajúcich sa ľudí toho bolo dôkazom. Bohatý program v parku, či v pivnej uličke, ale aj v súkromných prevádzkach, ktoré sa k nám pridali, pripravený bohatý program v amfiteátri.

Za úspešné zvládnutie trhov patrí moja obrovská vďaka hlavne pracovníkom Mestského úradu a Mestského kultúrneho strediska. Nesmiem však zabudnúť na pracovníkov Technických služieb, Mestskej polície, Policajného zboru SR a Hasičského a záchranného zboru SR – vďaka týmto skvelým ľudom sa nám podarilo zvládnuť neuveriteľné, dopredu neavizované štvrtkové výčiny počasia, ktoré ohrozili zdravie, životy a majetky účastníkov trhov. Moje poďakovanie patrí aj všetkým vám, ktorí ste mimoriadne disciplinovane plnili pokyny moje, a hlavne príslušníkov Mestskej polície a policajného zboru, a práve vďaka tomu sa nám podarilo zabrániť nešťastiu v parku, plnom padajúcich konárov a dokonca aj stromov. Nasledujúce ráno sme vďaka všetkým, vyššie spomenutým kolegom a priateľom, mohli pokračovať v zábave, nakupovaní a oslavách 780.výročia nášho mesta.

Okrem počasia musím spomenúť ešte jednu chybu krásy. Už viac neustúpim a nedovolím nikomu presadiť, aby sa ceny vstupného na amfiteáter dostali na takú úroveň, ako tento rok, určite ich budeme diferencovať.

Tento rok som doplnil, v spolupráci s priateľmi, program trhov o Stredoeurópsky pohár silných mužov, aby som vám tento fakt trochu kompenzoval. Táto akcia sa stretla s veľkým záujmom, víťazov dekoroval aj olympijský víťaz v chôdzi z roku 1988 v Soule, športovec telom i dušou, nezabudnuteľný Jozef Pribilinec.

Výčiny počasia nám pokazili koncerty Desmodu i Davida Kollera z legendárnej Lucie, komunikujeme s nimi o možnej kompenzácii pre vás, obyvateľov našej Galanty. Obrovský záujem o koncert Omegy sme sa zase, keďže neboli na štadióne, ako som pôvodne chcel, pokúsili vyriešiť umiestnením veľkoplošnej obrazovky pred amfiteátrom. Naozaj sme sa snažili urobiť pre vás to najlepšie. Každopádne sme otvorení korektným pripomienkam každého druhu.

Úroveň galantských trhov vysoko ocenili aj delegácie z našich partnerských miest – Kecskemétu, Paksu, Liptovského Mikuláša, Mikulova, Tótkomlósu, Bečeja, ako aj z priateľského Daruvaru, ktorí nám tiež pomohli obohatiť program trhov. My sme sa o nich, samozrejme, tiež postarali v súlade s najlepšími tradíciami pohostinnosti.

Trhy tiež ocenili a do najbližšej budúcnosti nám významnú pomoc sľúbili aj štátny tajomník Ministerstva kultúry Konrád Rigo i predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Trhov sa tiež zúčastnil aj gróf Moritz Esterházy, potomok rodiny, ktorá preslávila Galantu po celom svete – a bol taktiež unesený J

29.júla sme privítali zaslúžené Žihadielko, oslava to bola naozaj parádna, prečítajte si o nej v tomto čísle našich novín.

Na záver vám pripomínam už minule avizované podujatie, ktoré sa odohrá posledný augustový víkend, v parku organizujeme veľkú rekonštrukciu bitky, ktorá sa odohrala pred 365 rokmi pri Veľkých Vozokanoch a s Galantou ju spája rodina Esterházyovcov.

S úctou, primátor mesta Galanta, Peter Paška

Dátum vloženia: 17. 8. 2017 10:36