Navigácia

Obsah

Turistické ciele

Turistické ciele

# A Á Ä B C Č D Ď DZ E É F G H CH I Í J K L Ĺ Ľ M N Ň O Ó Ô P Q R Ŕ S Š T Ť U Ú V W X Y Ý Z Ž
#

Galanta na dvoch kolesách

Radi cestujete a spoznávate mestá na svojich dvojkolesových tátošoch? Tu je niekoľko tipov na cyklovýlety po okolí..

#

Pamätná izba Karola Duchoňa

Pamätná izba, sa nachádza v severnom krídle Neogotického kaštieľa v Galante a bola slávnostne otvorená 5. novembra 2019. Slúži ako stála expozícia, aby sme vzdali úctu výnimočnému hudobníkovi, spevákovi populárnej hudby Karolovi Duchoňovi, ktorý nás náhle opustil presne 5. novembra v roku 1985.

Pamätná izba Zoltána Kodálya

Pamätná izba Zoltána Kodálya

Dňa 23. októbra 2018 bola slávnostne otvorená Pamätná izba Zoltána Kodálya v severnom krídle Neogotického kaštieľa v Galante.

#

Promitor Vinorum

Vinárstvo sa nachádza v priemyselnej časti mesta a je ideálnym miestom pre súkromné a firemné podujatia. Vo svojich novovybudovaných priestoroch ponúka tiež organizované skupinové ochutnávky vína spojené s návštevou pivnice.

Ranč na Striebornom jazere

Ranč na Striebornom jazere

Rozľahlý areál dýchajúci westernom.

Renesančný kaštieľ

Renesančný kaštieľ

Renesančný kaštieľ bol postavený na prelome 16. a 17. storočia Františkom Esterházym. Objekt už 20 rokov slúži ako kultúrny stánok mesta s reprezentačnými a výstavnými priestormi, kde sa možno zoznámiť s históriou mesta.

Termál centrum Galandia 2022

Termál centrum GALANDIA

Termál centrum Galandia priamo nadväzuje na už existujúce plochy športu a rekreácie mesta Galanta - Dom športu, športovú halu, tenisový areál a futbalový štadión.

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Galante – MÚZEUM ROKA 2014
Vlastivedné múzeum v Galante vzniklo v roku 1969 s poslaním dokumentácie vývoja prírody a spoločnosti formou tvorby, ochrany, spracovania a prezentácie zbierkového fondu v regióne. Jeho zbierka má vlastivedný charakter s užšou špecializáciou dokumentácie mlynárstva v povodí Malého Dunaja a dolného toku Váhu.

atrakcie regiónu

Zaujímavosti v blízkom okolí

Galanta a jej okolie sa pýši priam ideálnymi podmienkami pre letnú turistiku. V regióne sa nachádzajú termálne pramene, jazerá a potoky, ktoré vytvárajú vhodné podmienky pre relax v prírode a rybolov. Bohatá história regiónu je zdokumentovaná v miestnych múzeách a pamiatkach.