V letných horúčavách pomôže zvieratám napájadlo

Napájadlo pre vtáky, hmyz, ale aj pre ježkov vytvoríte ľahko a výrazne pomôže drobným živočíchom. A ako by malo vyzerať?

Na sídlisku môžete pod krík uložiť plytkú misku, do ktorej nahádžete zopár kameňov a misku označíte informatívnym textom, že ide o napájadlo pre zvieratká. Misku pravidelne dopĺňajte. Napájadlo sa môže stať aj súčasťou predzáhradky pred panelákom.

Ak máte na svojej záhrade naplnenú vodou starú plechovú vaňu, vedro či hlbšiu nádobu, môže sa stať, že sa v nej vtáky utopia. Zabezpečte nádobu veľmi jednoducho – hoďte do nej jedno väčšie drevo, na ktoré sa môžu postaviť či vyšplhať sa po ňom. Plytké napájadlá sa dajú aj kúpiť aj vyrobiť, môžete použiť aj rôzne nádobky, do ktorých nahádžete kamienky a vytvoríte breh či plytčinu, ktorú radi využívajú na napojenie napríklad včely. Dbajte na praktickosť – zabudnite na vodu vo vrchnáčikoch od fliaš, z ktorých sa vyparí doslova do niekoľkých minút.

Môžete zvoliť aj dizajnové napájadlá, ktoré hotové kúpite v záhradných reťazcoch alebo priamo od umelcov.

Dátum vloženia: 6. 7. 2022 7:04
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2024 21:48