TSMG zakúpili nový vysávač na lístie

nový vysávač na lístie

Neodmysliteľnou súčasťou jesene je aj opadávanie lístia zo stromov. Zber lístia nie je jednorazová záležitosť, nakoľko opadávanie začína už v mesiaci september a trvá až do decembra v priamej závislosti od počasia - najmä mrazov, veternosti a samozrejme aj od druhovej skladby stromov.

Technické služby mesta Galanta realizujú zber lístia jednak ručne, strojne prostredníctvom kosačiek a novým pomocníkom pri týchto činnostiach bude aj komunálny vysávač lístia Billy Goat, ktorý bol zakúpený z rozpočtových zdrojov mesta.

Vysávač umiestnený na valníkovej korbe vozidla, ktorá je rozšírená o zaplachtovanú nadstavbu jednak nasáva lístie a zároveň ho drví v pomere 12:1. Lístie sa po zbere odváža na kompostáreň, kde sa  následne  využíva v procese kompostovania.

Viac info nájdete na tejto stránke.

Dátum vloženia: 21. 10. 2022 7:49
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2024 21:50