OBLEČ SI SVOJE DIEŤA – už 1. júla

Termín letného tábora pre deti z ťažko skúšaných rodín sa nezadržateľne blíži.

Milí priatelia!

Termín letného tábora pre deti z ťažko skúšaných rodín sa nezadržateľne blíži. Žiaľ, po 22 rokoch bude posledný. Veľmi si želám, aby zo všetkých ročníkov bol ten najlepší a najkrajší. V kútiku duše dúfam, že aj naposledy sa ku mne pridáte a splníme sen všetkým deťom, ktorých bude aj tento rok vyše stovky. Usilujem sa o to, aby si okrem zážitkov odniesli domov aj potrebnú materiálnu pomoc, vybavenie do školy a hlavne, nové oblečenie či obuv.

Minulý rok, i v tých predošlých, sa nám spoločne podarila veľké vec, keď sme nenechali v tábore žiadne dieťa a všetky do jedného sme obliekli a obuli do nového. Nepovažujem za samozrejmosť, že opäť prídete. Preto sa len opatrne a s pokorou obraciam na Vás s prosbou, či sa pridáte aj tento rok...

Akciu sme naplánovali na nedeľu, 1. júla. Výnimočne by sme sa stretli už priamo v tábore, ktorý sa tento rok uskutoční na novom mieste. Je cca 10 minút jazdy autom ďalej, ako bývalé zariadenie a tajne dúfam, že vás to neodradí.

Termín stretnutia: 1. JÚL (nedeľa) o 12:00 h.

Miesto stretnutia: Hotel Lomnistá, Jasenie (neďaleko Podbrezovej); www.hotellomnista.sk

Opäť dostanete ku každému dieťaťu vypracovaný návrh potrebného oblečenia. Opäť nás bude čakať s naskladneným tovarom Hypermarket Tesco Extra v Banskej Bystrici (naskladnia viac tovaru ako minulý rok) s vyhradeným personálom aj pokladňami. Samozrejme, nákupy je možné uskutočniť v ktorejkoľvek predajni. Predpokladáme, že cca medzi 17:00-18:00 h. sa postupne vrátime s deťmi do tábora, kde nás bude čakať malé občerstvenie a po skúsenostiach spontánna módna prehliadka detí v novom oblečení.

Priatelia, deti prichádzajú do tábora v slušnom a čistom oblečení, žiaľ, často je na hranici životnosti, v žalostnom stave a jeho množstvo je absolútne nedostatočné. Do tábora si prinesú prakticky všetko, čo majú doma a ani nepretržitá prevádzka práčovne nedokáže vyriešiť jeho nedostatok. Aj tentokrát chceme kúpiť deťom oblečenie a obuv namieru, aby nemuseli chodiť v obnosenom šatstve, oblečení po starších súrodencoch a cudzích deťoch.

Počet detí, ktoré ste ochotní obliecť, záleží od Vašich finančných možností. Či oblečiete jedno, dve alebo tri deti nie je podstatné. Každé oblečené dieťa je pre nás obrovská pomoc, nehovoriac o pocitoch a šťastí samotných detí, ktoré Vám to dajú určite najavo. Oblečenie a obutie jedného dieťaťa, podľa našich skúseností, vychádza v priemere na 150-200 eur.

Milí priatelia, ak máte záujem zapojiť sa, budem nesmierne rád! Prosím, dajte mi vedieť (na email herman@markiza.sk), či s Vami môžem rátať a koľko detí by bolo vo Vašich silách obliecť.

Ďakujem Vám za seba, aj za deti!

S úctou a pokorou
Patrik Herman