ÚSPEŠNÝ PROJEKT - Podpora separovaného zberu odpadov v meste Galanta

PROJEKT – Podpora separovaného zberu odpadov v meste Galanta
Realizácia projektu zahŕňala výstavbu haly na doseparovanie komunálneho odpadu vrátane modernej technológie triediacej linky s dopravníkmi a kontinuálnym lisom, zberového vozidla a nákladného vozidla so špeciálnou nadstavbou na prepravu veľkokapacitných kontajnerov.

Tento projekt bol financovaný z prostriedkov Kohézneho fondu Európskej únie, v rámci Operačného programu životné prostredie s povinným 5 % kofinancovaním mesta Galanta.

Separačná hala sa nachádza v areáli Technických služieb mesta Galanta a prebieha skúšobná prevádzka so spustením a kalibráciou technologickej časti haly. Realizácia tohto projektu je veľkým prínosom v oblasti separovania ďalších komodít na území mesta, aby sa zvýšila efektivita zhodnocovania vyseparovaných zložiek komunálneho odpadu. Projekt kladie dôraz aj na zvýhodnenie podmienok pri narábaní, zbere a zvoze vyseparovaných zložiek odpadu a zvyšuje komfort zamestnancov pri samotnom spracovaní a triedení odpadu. Súčasťou projektu bolo aj obstaranie zberných nádob v celkovom objeme 200 ks nádob a 9 ks veľkokapacitných  kontajnerov na vyseparované zložky komunálneho odpadu a drobný stavebný odpad, prípadne biologicky rozložiteľný odpad.

Realizácia tohto projektu je veľkým prínosom pre obyvateľov mesta a prináša skvalitnenie služieb a podmienok v separácii odpadu v rámci udržateľnosti a ochrany životného prostredia.

Zdroj foto: MsÚ GA ORM

Dátum vloženia: 2. 6. 2015 6:50