Nové vozidlo na polievanie

Do polievania zelene - nových záhonov a stromov sa zapojilo už druhé vozidlo TSMG. V rámci územia mesta Galanta sa Technické služby mesta Galanta starajú o cca 50 ha mestskej zelene, ktorá si v rámci každodenných činností vyžaduje aj plánované polievanie, najmä v prípade novej výsadby.

Nad územím mesta prevláda počas roka suché podnebie, na prirodzené zrážky sa nemôžme spoliehať a sme nútení hľadať riešenie zálievok pre záhony a mladé stromy.

Prioritne sú  polievané nové výsadby letničkových záhonov, príkladom je tradičná uvítacia vlajka mesta Galanta na Šaľskej ulici, výsadby záhonov pred Mladosťou, záhony na pešej zóne, rovnako i nová stromová alej na ul. Hlavnej a Vajanského, kde sme v pilotnom testovacom programe vysiali osivo lúčnych kvetov. Je to trend v mnohých mestách. Hlavným cieľom je zvýšenie vizuálnej hodnota priestoru, udržanie vlhkosti v pôde po zapojení porastu. V "malom" parku SNP  boli realizované  výsadby kvetov aj s  novinkou  vo forme  trvalkového záhona v starej nefunkčnej fontáne. Polievané sú  aj  tradičné visiace muškáty v závesných vázach na Hlavnej ulici, trvalkové záhony ul. Hodská, či nové výsadby letničiek pred MsKS.

Od mesiaca máj  2022 bolo do polievania zapojené aj druhé polievacie vozidlo, obe vozidlá majú nainštalovanú 1000 l nádrž s čerpadlom. Takto denne dokážeme efektívne a účelne rozviesť a použiť takmer 16 000 l vody, vrátane víkendov.

Vodným zdrojom je studňa na Ruskej ulici, kde však prosíme vodičov o zhovievavosť pri čerpaní vody do našich vozidiel.

Dátum vloženia: 17. 5. 2022 12:41
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2024 21:03