Navigácia

Obsah

Vlastivedné múzeum

Typ: ostatné
Vlastivedné múzeum v Galante-MÚZEUM ROKA 2014.
Vlastivedné múzeum v Galante vzniklo v roku 1969 s poslaním dokumentácie vývoja prírody a spoločnosti formou tvorby, ochrany, spracovania a prezentácie zbierkového fondu v regióne.
Jeho zbierka má vlastivedný charakter s užšou špecializáciou dokumentácie mlynárstva v povodí Malého Dunaja a dolného toku Váhu.
E-mail: vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk

V roku 1990 získalo múzeum sídlo v strede mesta v budove bývalej banky postavenej začiatkom 20. storočia. V roku 2014 sa múzeum predstavilo verejnosti vo vynovených priestoroch svojho hlavného sídla, kedy sa zrealizovala prístavba objektu.

Múzeum svojim poslaním a činnosťou sa usiluje o zachovanie, ochranu a rozvoj kultúrneho dedičstva s vedomím povinnosti chrániť a zveľaďovať nenahraditeľné kultúrne hodnoty regiónu Galanty.

V hlavnej budove múzea je sprístupnená stála expozícia, kde nájdete expozíciu mestskej bytovej kultúry, sakrálne pamiatky, tradičnú ľudovú kultúru galantského regiónu, lekáreň z roku 1909, zbierku výtvarných umelcov regiónu, expozíciu, ktorá sa zaoberá historickým vývojom mlynárstva a expozíciu archeologická lokalita Gáň-Brakoň. Vlastivedné múzeum pripravilo aj expozíciu o histórii mesta, ktorá je inštalovaná v Renesančnom kaštieli v Galante.

Pracovníci múzea každoročne pripravujú pre návštevníkov rôznorodé výstavy. V posledných rokoch boli často obohatené a doplnené múzejno-pedagogickým programom, ktorý si získal u návštevníkov veľkú popularitu. Okrem toho múzeum spolupracuje pri organizovaní výstav najmä zapožičaním zbierkových predmetov partnerským inštitúciám. Ku kultúrno-výchovnej činnosti patria aj semináre, konferencie, sprievodné prezentačné podujatia, ukážky práce ľudových umelcov a pod.

Informácie:

Otváracie hodiny:

Utorok - Piatok : 9,00 – 17,00 hod., Sobota: 13,00 - 17,00 hod.

Vstupné:

Základné vstupné: 1 €

Deti, študenti, dôchodcovia: 0,50 €

Deti do 6 rokov: bezplatne

Zľavová karta TTSK Family Net: najviac 4 deti do 15 rokov (v sprievode platiaceho dospelého): vstupné zdarma

Prístup pre vozíčkárov: ÁNO

 

Kontaktné údaje:

Hlavná ul. 976/8, 924 01 Galanta

Tel.: +421 31 780 55 35

E-mail: vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk

Facebook: Priatelia Vlastivedného múzea v Galante

Tešíme sa na Vašu návštevu!


Vytvorené: 17. 1. 2017
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2017 03:53
Autor: