Navigácia

Obsah

Pocitová mapa - vyznačte miesta na mape, ktoré sa vám páčia, a ktoré nie

Typ: ostatné
Pomôžte zmapovať naše mesto.

Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave a zeleni v meste Galanta. V ktorej lokalite sa cítite príjemne? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? V ktorej lokalite sa cítite menej bezpečne, ktorej lokalite má venovať zvýšenú pozornosť polícia?

Klasický dotazník na participáciu tvorby verejného priestoru nahrádza pocitová mapa. Pocitová mapa sa nachádza online na www.pocitovamapa.sk, zídete myškou na Galantu, a prepnete sa do režimu, kde môžete vyznačovať vo verejnom priestore konkrétne miesta. Zadanie pre účastníkov prieskumu je jednoduché: umiestnite do mapy nálepky podľa otázok v ôsmich krokoch a do legendy môžete popísať podrobnosti danej lokality. Výsledky zberu dát a informácií budú neskôr verejné, samospráva tak môže čerpať z výsledkov o atraktivite priestorov, doprave, zeleni a bezpečnosti v meste.

Všetky podnety občanov budú k dispozícii aj vedeniu mesta, aby ich mohli využiť v ďalšom rozvoji mesta. Zároveň je dôležité pochopiť, že veľa vecí dokážu ovplyvniť aj samotní obyvatelia, aj keď nie sú poslancami, nemajú žiaden mandát ani funkciu. Stačí sa o veci viac zaujímať, zisťovať si a hľadať cestičky, ako veci pozitívne ovplyvniť.

Spolu so zberom dát z Galanty je aktívna aj pocitová mapa pre ďalšie mestá, pre Rožňavu a Bardejov, pre Žilinu a Košice zasa funguje klimatická pocitová mapa. V minulom roku sa do projektu zapojilo 22 miest. Projekt pocitových máp reálne pomáha zvýšiť záujem o stav verejného priestoru zo strany obyvateľov a bude tiež podkladom pre mesto pri plánovaní rekonštrukcií verejných priestorov mesta a pri tvorbe koncepcie Smart city.

pocitová mapa


Vytvorené: 11. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 11. 10. 2019 10:26
Autor: