Navigácia

Obsah

Letný prímestský tábor Galanta

Typ: ostatné
Armáda Spásy – Srdce Bohu, ruky ľuďom

Už druhý rok majú možnosť deti z Galanty a jej okolia navštevovať  prímestský letný tábor, ktorý organizuje Armáda Spásy na Slovensku spolu s kresťanmi z Česka. Tento mladý 13-členný tím študentov z Prahy s veľkou ochotou prijal pozvanie na tábor aj tento rok. V tíme sú študenti teológie, medicíny či ekonómie, ktorí  napriek tomu, že niektorých čaká skúška v septembri, boli ochotní pomôcť tímu na tomto letnom tábore v Galante.

Všetky deti, ktoré sa tábora zúčastnili v roku 2017, s veľkým nadšením očakávali deň začiatku tohtoročného  letného prímestského tábora. Malá skupinka detí dokonca vítala prichádzajúci tím už na železničnej stanici v Galante. Tábora sa zúčastňujú  nielen deti z nášho mesta,  ale aj z obce Jelka či Sládkovičovo. Veľkým bonusom pre deti v tomto tábore je to, že nemusia hradiť  počas týchto dvoch týždňov vôbec žiadnu sumu. Každé ráno o 7:45 tím obchádza miesta, kde vyzdvihuje deti, takže rodičia nemajú ani starosť  s tým, ako dopraviť svoje deti ráno do tábora na Bratislavskej ulici.

Všetky deti, ktoré vyplnili prihlášku na tábor, majú každý deň spoločné raňajky, desiatu a obed. Doobeda sa v priestoroch budovy Armády Spásy konajú workshopy zamerané na tanec, kreslenie alebo rôzne športové aktivity. Každé dieťa má možnosť si vybrať aktivitu, ktorej sa chce zúčastniť. Poobede všetky deti odchádzajú do mestského parku kde ich čakajú „bojovky“, hry zamerané na tímové športy, ktoré sú medzi deťmi veľmi obľúbené.

Štvrtok je však dňom, na ktorý sa deti obzvlášť veľmi tešia, pretože v priestoroch Armády Spásy je „prespávačka“ , to znamená že deti spia pod holým nebom, v stane alebo v budove, podľa ich vlastného výberu.

Nasledujúci deň, teda v piatok, deti spolu s tímom predvádzajú spoločný kultúrny program, ktorý počas týždňa nacvičili. Spev, tanec a sprievodné slovo majú možnosť počuť ľudia v bytovke za mostom na Matúškovskej ceste a takisto ľudia na sídlisku Zoltána Kodálya pri mestskom parku.

Terezka Hejnicová (vedúca tímu z Česka):

Galanta... ešte pred rokom a pol to bolo celkom neznáme slovo pre nás aj pre náš zbor. Galanta, to je mesto? A kde? Teraz už to u nás vie každé malé dieťa. Celý Pražský kresťanský zbor sa za nás modlí, malí aj veľkí. Galanta sa pre nás stala srdcovou záležitosťou. Už to nie je mesto ležiace v tieni Bratislavy. Už je to mesto plné kamarátov, mesto, kam sa radi budeme vracať.
Našimi priateľmi sa stalo asi 40 prevažne rómskych detí, pre ktoré organizujeme už druhým rokom tento  dvojtýždenný prímestský tábor. Prijímame každého, kto príde, od najmenších po skoro dospelých „puberťákov“. Hráme s nimi rôzne hry, šporujeme, súťažíme, hráme scénky, učíme ich pesničky a hlave ich učíme, že Boh nie je len nejaký pojem, nejaké slovo, ale že je to milujúci Otec, ktorý stojí o každého z nás. A aby to nebola len teória, modlíme sa s deťmi za veci ľahké aj ťažšie. A sme svedkami zázrakov, ktoré Boh robí medzi nami.
Deti odpúšťajú svojím rodičom a kamarátom, chcú prestať ubližovať ostatným, učia sa nenadávať a chcú žiť čestne, preto že spoznali Božiu lásku k nám, ľuďom.
A tak aj keď nás to ako tím stojí veľa síl, energie, financií aj času na prípravu, aj tak môžeme spoločne vyznať:  Sme tu s vami, stojí to za to.

Vágai Albín

Armáda Spásy na Slovensku


Vytvorené: 26. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 26. 8. 2018 14:47
Autor: