Navigácia

Obsah

Kultúra

Kultúrne podujatiaNeodmysliteľnou súčasťou života v našom meste je oblasť kultúry, ktorá je veľmi rôznorodá. Kultúrne inštitúcie, organizácie a rôzne centrá pôsobiace na území mesta Galanta svojou činnosťou ponúkajú počas celého kalendárneho roka možnosti hodnotného a zaujímavého trávenia voľného času a oddychu pre každého obyvateľa, či návštevníka mesta.

Aj vďaka spolupráci všetkých riaditeľov kultúrnych inštitúcií a organizácií na území mesta pôsobí kultúrno-spoločenská oblasť ako jeden celok.

Mesto v spolupráci so zástupcami týchto kultúrnych inštitúcií každoročne vydáva informačnú brožúrku - Kalendár podujatí, ktorá má za úlohu poskytnúť širokej galantskej aj mimo galantskej verejnosti prehľad a informácie o všetkých kultúrno-spoločenských podujatiach.

Ekotopfilm - Envirofilm v Galante

Bezbariérový vstup na akciu

Akcia je vhodná pre deti

Ekotopfilm - Envirofilm v Galante 1Mesto Galanta sa stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa, 10. októbra, v Kine DK Galanta budú môcť pozrieť 5 krátkych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému „Od aktivizmu k filmárčine a späť.“

Dátum konania: 10. 10. 2017 začiatok od 10:00, dĺžka 11 hodín

Miesto konania: Mestské kultúrne stredisko, Mierové nám., Galanta

Typ akcie: kino - film

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 11 hodín

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm - Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka.

Cieľom usporiadateľov je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít - diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Ich snahou je tiež meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu, ovplyvňovať životný štýl Slovákov.

Návštevníci v Galante uvidia to najlepšie z festivalového ročníka 2017 v kinosále Mestského kultúrneho strediska už 10. októbra 2017.

Organizátori sa tešia na každého návštevníka.

Vstup: zdarma

Viac: TU

Pozrite sa ako to vyzeralo na Medzinárodnom filmovom festivale o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm - Envirofilm 2017 v Bratislave a v Banskej Bystrici. TU


Prílohy

Vytvorené: 4. 10. 2017
Posledná aktualizácia: 6. 10. 2017 08:15